23 жовтня

(Будівельні новини) 

Покровителем дня є:

Св. Юзеф Більчевський - архієпископ міста Львів, професор богослов'я і догматики у Львівському університеті. Покровитель бездомних. Народився 26 квітня 1860 року в м. Вілямовіце. 1880 року закінчив гімназію у Вадовіце, після чого вступив до семінарії в Кракові, одночасно навчаючись у Ягеллонському університеті Кракова. 6 липня 1884 був висвячений кардиналом Альбіном Дунаєвським на священика. 1888 року після захисту дисертації у Відні отримує звання доктора богослов'я і починає займатися дослідженнями догматики і християнською археологією в Римі, Відні та Парижі. Після цього слідує habilitatio у Ягеллонському університеті Кракова. У 1891 році стає професором догматики, деканом у Львівському університеті. У 1890 році призначається ректором. Незабаром змушений був залишити викладацьку діяльність, Папа Лева XIII  у 1900 році призначив його на вакантну посаду львівського архієпископа. Будучи львівським архієпископом починає будівництво нових церков у львівській архідієцезії. Дякуючи його старанням повстало 330 сакральних об’єкти на чолі з величним костелом св. Єлизавети у Львові, організовує курси для священиків, які бажають займатися соціальною діяльністю, фінансує благодійні організації. Особливу популярність Юзеф Більчевський отримав серед бездомних. Крім цього, займається духовною опікою студентів, організовує народні школи.

   Дякуючи архієпископу Більчевському  у  1907 році на польську землю прибули Паллотини, адже він їм дозволив осісти  в Яйковцах, на території його дієцезії.

   Під час Першої світової війни створив комітети для допомоги робочим Галичини, які через війну потерпали від голоду. Під час битв за Львів у листопаді 1918 року очолив комітет порятунку, який доставляв їжу для найбідніших. 2 травня 1922 року відзначений Великим хрестом Ордену Відродження Польщі.

   Юзеф Більчевський був великим шанувальником Матері Божої Ченстоховської Цариці Польщі, вважаючи Її культ за один з найважливіших чинників у поєднанні і відродженні народу у роки поділу. Після викрадення корон з 22 на 23 вересня 1923 р. на Ясній Горі, архієпископ Більчевський випросив у Папи Пія Х золоті корони для образу Матері Божої Ясногорської, які 21 квітня 1910 р. як головний організатор справи, разом з делегаціями з кожної анексованої частини Польщі, прийняв з рук Пія Х. Наслідком цього, була заборона царської влади приймати участь у коронації образу, яка відбулася 22 травня 1910 р. Було це пов’язано з фактом, що архієпископ Більчевський спротивився тому, щоб нові корони були подаровані царем.         Дякуючи йому, Пій Х 29 листопада 1908 р. видав декрет, який впроваджував до Лоретанської літанії на території львівської і перемишльської дієцезій прохання: Царице Польщі, молись за нас.
   7 липня 1910 р., дякуючи старанням архієпископа, Пій Х видав декрет, у якому підтвердив Культ Матері Божої як Цариці Польської Корони і встановив літургічне свято Цариці Польської Корони для львівської і перемишльської дієцезій.
   22 квітня 1910 р. на його прохання Пій Х встановив Марію Царицю Польської Корони - покровителькою львівської архідієцезії.

   Юзеф Більчевський помер від злоякісної анемії 20 березня 1923 року і похований на львівському Янівському цвинтарі серед убогих. Забальзамоване серце архієпископа передали до парафії св.  Єпископа Станіслава у Любачові, де його розмістили біля вівтаря з реліквіями галицько-львівського митрополита Якуба Стшемє. У 2001 р. урну з серцем подарували львівському кафедральному собору. Папа  Пій ХІ назвав його одним з найбільших Єпископів Світу.

   26 червня 2001 р. Папа Йоан Павло ІІ під час свого візиту у Львові проголосив Юзефа Більчевського блаженним, а 23 жовтня 2005 року відбулася його канонізація.

  

«Київська молитва»  до Христа Царя

О Ісусе, Володарю сердець наших і Несмертельний Царю віків, прагнемо вірно стояти при Твоїй Особі і при Твоєму троні. Царюй в наших серцях, в наших родинах, в суспільстві, володарюй всюди, завжди і неустанно. Вчини осередок «Христа Царя Всесвіту» у Києві Своїм Троном, щоб промінював Твоєю царською славою на всю нашу країну. Нехай Твоє знамено повіває над усіма нами, а Твоє Царство нехай огорне цілу Землю. Амінь.    


Звіт про ІІІ етап будови осередку "Христа Царя Всесвіту"


12-18 червня 2018 р., с. Ямна, Прикарпаття.
Реколекції організовані Рухом "Подружні Зустрічі"

Реколекції, частина ІІ

 

 Звіт про ІI етап будови осередку "Христа Царя Всесвіту"

 

18.06.2016 - урочисте освячення
перших житлових приміщень
в новозбудованому осередку на честь Христа Царя Всесвіту

 

Служба Божа в Биківні з нагоди Свята Незалежності.
11 листопада 2015 р.

 

Звіт про І етап будови осередку "Христа Царя Всесвіту"

 

 

о. Вєслав Пенскі SAC у програмі
"Як ми це бачимо - здалека видно краще",
Чикаго, 15.03.2015

 

 Молитви до Христа Царя

 

Christus Regnat,

Christus Vincit, Christus Imperat. 

 

PAX CHRISTI

Вітаємо на офіційному сайті нашої парафії.

Тут ви зможете познайомитися з нашою історією, нашим сьогоденням, нашими планами, тобто чим ми живемо і над чим працюємо.  

Наша інтернет-сторінка буде постійно відновлюватися і доповнюватися новими матеріалами, але вже можна не лише прочитати, але й навіть побачити частину нашої історії; познайомитися з напрямками діяльності.

  Доступна також картинна галерея. Заохочуємо відвідати.
Роботи, що в ній знаходяться виконані сучасними видатними художниками. Картини представляють величність і красу, яку творили наші предки
на землях сучасної України.  

Вже теж можна переглянути наші фільми, зокрема, цикл передач для ДТРК "Культура". 

У найближчому часі плануємо створити ще декілька цікавих розділів. 

 Тому заохочуємо вас відвідувати наш сайт і ставати нашими ДРУЗЯМИ Улыбаюсь

 

 Всі наші турботи і старання довіряємо Христу Цареві. 

 

 

 

 

 

Уваги відносно роботи сайту та можливих помилок можна надсилати на адресу:
webmaster(at)pallotyni.kiev.ua