19 вересня

МАТЕРІ БОЖОЇ З ЛА САЛЕТ

Село розташоване у французьких Альпах, належить до дієцезії Гренобль. 19 вересня 1846 року двом пастушкам: 15-ти річній Меланії і 11-ти річному Максимину об’явилася плачуча Божа Матір, яка передала їм послання, що стосувалося навернення. Говорила до дітей на зрозумілому для них французькому діалекті, торкалася звичайних проблем буденності, таких як:  вирощування зернових культур, картоплі і винограду в контексті Божого плану і задуму. Звернула увагу на факт нешанування неділі, а також промовляння Божого Імені серед прокльонів. Крізь сльози просила про щоденну молитву: вранці і ввечері, участь у Святій Месі, а також піст. Ці сльози повчають нас про серйозність наших провин, про нашу байдужість, а також необхідність негайного навернення. 19 вересня 1851 року ординарій дієцезії Гренобль затвердив об’явлення, а в пастирському листі від 5 травня 1851 року оголосив про будівництво святині на горі Ла Салет і покликав групу єпархіальних місіонерів з метою забезпечення обслуги даної святині.  Консекрація відбулася 20 серпня 1879 року. Святиня отримала титул Базиліки.


Покровителями дня є:

Св. Януарій, єпископ і мученик – єпископ Беневенто. Загинув мученицькою смертю у 305 році за часів гоніння імператора Діоклетіана. Святого спочатку  кинули в розпечену піч, але він вийшов звідти живим. Тоді кати почали жорстоко бити його залізними прутами. Серед натовпу, що зібрався довкола, були диякон Фауст і лектор Дизидерій, які плакали, дивлячись на страждання єпископа. Мучителі здогадалися, що Фауст і Дизидерій — християни і їх також кинули до в'язниці,. Наступного ранку всіх мучеників привели в цирк, щоби віддати диким звірям, але ті навіть не торкнулися їх. Тоді правитель Тимотей наказав відсікти всім голови. Християни довколишніх міст взяли тіла святих, щоб поховати з почестями. Тіло єпископа Януарія взяли жителі Неаполя. Разом із тілом вони зібрали з землі його засохлу кров. Коли посудину з кров'ю святого поставили на його мощі, кров знову стала рідкою, гарячою, ніби щойно пролита. Кров святого до сьогодні зберігається в Неаполі і тричі на рік змінює свою консистенцію, у цей час відбуваються спеціальні Богослужіння. Бувало, що у передбачуваний час зміни стану, кров залишалася коагульованою. Тоді в околиці відбувалися різні нещастя і катастрофи, так було, наприклад, у 1942 році, коли відбулося виверження Везувію. Святий є покровителем Неаполю.

Св. Теодор з Тиру, єпископ – (Англія). Навчався в Афінах. У 668 році отримав єпископські свячення. Мав великі заслуги в реформуванні Церкви: впровадив західну дисципліну в адміністрації, обрядах і календарі. Помер у 690 році.

Іменини: Альфонса, Констанції. 

 Початок місіонерської діяльності у Казахстані


О. Вєслав Пенскі SAC: Розуміння Христа як Царя через розважання Його Страждань 

(Радіо "Христа Царя", Чикаго, березень 2018)


О. Вєслав Пенскі SAC на Телебаченні Віковічного Слова
розважання про Христа Царя ВсесвітуPax Christi! 

   Вітаємо на сторінці присвяченій темі Христового Царювання. Ми прагнемо поглиблювати і поширювати правду про Царську Гідність Христа і істоту Його Царювання. Нам би дуже хотілось зібрати якнайбільше інформації, яка допоможе цю дійсність усвідомлювати і краще розуміти.

   Через моральне і духовне банкрутство сьогоднішнього світу, люди нерідко бувають збентежені. Сучасна людина часто не може розпізнати свою властиву ідентичність, губиться у шумі нав’язуваного звідусіль релятивізму і підміни понять.  Через розгубленість, введення в оману і брак відваги, багато людей стають частиною світу, який відкидає Бога – найважливішу Опору  свого благополучного і безпечного існування. Тимчасом: «Заблукавши, необхідно повернутися на істинний шлях. Якщо темрява опанувала розум, необхідно її розсіяти світлом правди. Якщо смерть огортає нас, необхідно пристати до життя. Лише тоді можна буде вилікувати так багато ран, повернути достойність закону, повернути порядок і мир, а також вибити з людської руки зброю, коли всі охоче і слухняно приймуть царювання Христа, коли кожен народ визнає, «що Ісус Христос є Господом - на славу Бога Отця». (Лев, Annum Sacrum).

   Своє царювання Христос реалізує особливо через три виміри: ПРАВДУ, СПРАВЕДЛИВІСТЬ І ЛЮБОВ, яка є Його основним атрибутом. Його царювання, натомість, починається у кожному з нас! У нашому розумі через Його науку, у нашому серці через Його закон правди та любові, у нашій волі через прагнення дотримуватися Його законів та заповідей.  Прагнімо, отже, Христового Царства, бажаймо бути Його послідовниками, поширюймо Його Царство у наших родинах, спільнотах, суспільстві, державі і цілому світі.

   Де царює Христос немає місця для неприятеля людей і батька брехні. Більше того, він буде лютувати, нападати, але: «якщо Бог з нами, хто проти нас»!? А як могутню Маму і Захисницю Господь нам дає! Св. Людовік Марія Гріньйон де Монтфорт писав: «Марія, добра Матір вибраних, ховає їх під своїми турботливими крилами як квочка своїх курчат [...] захищає перед яструбом та стерв’ятником, затуляє їх і провадить загрозлива як озброєні полчища.  Чи людина оточена стотисячною армією буде боятися своїх ворогів? А вірний слуга Марії, оточений Її опікою і царською могутністю, ще менше має приводів для страху». Тому це велика честь стати невільником Марії. Вона, адже, не лише наш Захист, але також певний і досконалий спосіб пізнання і прийняття єдиного Царя. «Через Пресвяту Діву Марію Ісус Христос прийшов на світ і через Неї також Він хоче у світі царювати». Тому на нашій інтернет сторінці публікуємо тексти 33денного періоду духовних вправ, які є підготовкою до Акту Присвячення себе Ісусу Христу через руки Марії на підставі «Трактату про досконалу набожність до Пресвятої Діви Марії» св. Людовіка Марії Гріньйон де Монтфорта. Плануємо також знайомити відвідувачів з найважливішим змістом Марійних послань, які Вона відкривала під час своїх об’явлень.

   Ще одна тема, яку б ми хотіли на наших сторінках відкривати, присвячена тим, яких ми називаємо: «ВІРНІ АЖ ДО СМЕРТІ». Це Свідки Віри на наших землях – незломні, героїчні Священики, які пройшли пекло сатаністичних ідеологій і не зламалися, залишилися вірними послідовниками Христа, вірні Його Правді, Справедливості і Любові. Щиро запрошуємо знайомитися з їх постатями, щоб героїзм їхнього життя нас надихав та зміцнював. 

   «Коли ці замовкнуть, то каміння кричатиме» - воланням про правду, справедливість і пам’ять є галерея картин відомих сучасних український художників, яка представляє, у більшості на сьогоднішній день знищені, костели та історичні пам’ятки побудовані нашими предками. Не забуваймо про те, ким ми були і з кого виростаємо. Розвитком цієї теми на нашій інтернет-сторінці будуть також розділи: «Поляки у Києві» і «Биківня». Заохочуємо долучатися до нас та ставати емісарами (від лат. emissarius — посланець)  Христа Царя та Його справ. 

О. Вєслав Пенскі SAC i Друзі

 

ЦАРЮЙ НАМ, ХРИСТЕ!  

 

«Київська молитва»  до Христа Царя

О Ісусе, Володарю сердець наших і Несмертельний Царю віків, прагнемо вірно стояти при Твоїй Особі і при Твоєму троні. Царюй в наших серцях, в наших родинах, в суспільстві, володарюй всюди, завжди і неустанно. Вчини осередок «Христа Царя Всесвіту» у Києві Своїм Троном, щоб промінював Твоєю царською славою на всю нашу країну. Нехай Твоє знамено повіває над усіма нами, а Твоє Царство нехай огорне цілу Землю. Амінь.    


Звіт про ІІІ етап будови осередку "Христа Царя Всесвіту"


12-18 червня 2018 р., с. Ямна, Прикарпаття.
Реколекції організовані Рухом "Подружні Зустрічі"

Реколекції, частина ІІ

 

 Звіт про ІI етап будови осередку "Христа Царя Всесвіту"

 

18.06.2016 - урочисте освячення
перших житлових приміщень
в новозбудованому осередку на честь Христа Царя Всесвіту

 

Служба Божа в Биківні з нагоди Свята Незалежності.
11 листопада 2015 р.

 

Звіт про І етап будови осередку "Христа Царя Всесвіту"

 

 

о. Вєслав Пенскі SAC у програмі
"Як ми це бачимо - здалека видно краще",
Чикаго, 15.03.2015

 

 Молитви до Христа Царя

 

Christus Regnat,

Christus Vincit, Christus Imperat. 

 

 

 

Уваги відносно роботи сайту та можливих помилок можна надсилати на адресу:
webmaster(at)pallotyni.kiev.ua